Strona Główna / Odchudzanie / Jak szybko schudnąć bez diety? Czy tak można? 10 sposobów na wspomaganie odchudzania

Jak szybko schudnąć bez diety? Czy tak można? 10 sposobów na wspomaganie odchudzania

Piękna sylwetka na lato, na ślub, na Sylwestra – różne okazje i ten sam problem:

Jak schudnąć szybko i skutecznie nie katując się przy tym dziwnymi dietami, ani tym bardziej nie głodując?

Istnieje kilka sposobów na to, jak szybko schudnąć bez diety – działają, kiedy połączysz ze sobą kilka z nich w jedną, skuteczną strategię.

Oto 10 najpopularniejszych odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby schudnąć:

1. Więcej ruchu przy tej samej diecie

więcej ruchu na odchudzanie

Można schudnąć bez zmiany diety, czy radykalnego ograniczenia ilości dotychczas spożywanego jedzenia, jeśli jednocześnie zwiększymy nasz codzienny wydatek energetyczny.

Powstanie zjawisko zwane ujemnym bilansem energetycznym – aby pokryć zwiększone zapotrzebowanie na kalorie, organizm zacznie spalać zapasy. Możliwe jest w tym przypadku chudnięcie bez diety, o ile tylko będziemy pilnować, by nie jeść więcej, niż dotychczas.

To rozwiązanie ma jednak swoje wady – po pierwsze taki sposób na odchudzanie bez diety daje mało spektakularne i bardzo powolne efekty. Chyba, że zamiast spacerów do naszej codziennej aktywności włączymy naprawdę spory wysiłek – na przykład intensywne ćwiczenia na siłowni. Na szczęście nie jest to jedyny sposób na utratę zbędnych kilogramów.

2. Woda jako prosty sposób na lepszą sylwetkę

woda

Nasze ciało składa się w 70% z wody. Potrzebujemy jej aby żyć, a kiedy dostarczamy ją organizmowi w dużych ilościach, nie magazynuje on jej w komórkach. To właśnie nadmiar wody jest często przyczyną kilku dodatkowych kilogramów.

Zapobiegniemy jej gromadzeniu, pijąc codziennie około 2 litrów. Koniecznie przynajmniej 1 szklankę należy wypijać przed posiłkiem – zjadamy wtedy mniej.

Picie wody nie tylko pomoże nam w schudnięciu i utrzymaniu prawidłowej wagi, ale wpłynie na jędrność i wygląd skóry.

3. Jemy powoli, skupiając się tylko na tej czynności

Kiedy zastanawiasz się, co zrobić, żeby schudnąć bez stosowania diety, w międzyczasie przeanalizuj sposób, w jaki jesz. Może się okazać, że sposobem na zgubienie paru dodatkowych kilogramów, będzie wolniejsze spożywanie posiłków – dokładne gryzienie, staranne przeżuwanie i odkładanie w międzyczasie sztućców na talerz.

Sygnał o sytości potrzebuje czasu, by dotrzeć z żołądka do mózgu i naszej świadomości – właśnie dlatego jemy więcej niż potrzebujemy, kiedy jemy szybko.

Ważne jest też, aby nie jeść oglądając telewizję, czytając, czy pracując. Kiedy traktujemy jedzenie jako tło dla innej czynności,  zwykle zjadamy około 10% więcej . Mówiąc potocznie „samo wchodzi”. Ważne, aby jeść w jednym, stałym miejscu – w jadalni lub kuchni. Nie przed komputerem, czy telewizorem – nawet, jeśli w trakcie jedzenia z nich nie korzystamy.

4. Ocet jabłkowy, czyli prosty, domowy suplement diety

ocet jabłkowy

Picie niewielkich ilości octu jabłkowego jest od lat stosowanym sposobem na to, by łatwo schudnąć bez rygorystycznej diety i forsowania ciała ćwiczeniami.

  • Czy sposób ten jest skuteczny?
  • Jak należy rozcieńczać ocet i w jakich dawkach go stosować?

Ocet należy pić w postaci roztworu z 1-3 łyżek na szklankę wody, 3 razy dziennie przed posiłkami. Wpływa on pozytywnie na utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi i wykazuje działanie antyoksydacyjne.

W pierwszych tygodniach stosowania rzeczywiście pomaga w zredukowaniu wagi, jednak efekt ten polega głównie na pozbyciu się z organizmu nadmiaru wody. Jeśli więc chcemy naprawdę zacząć spalać tłuszcz, warto zastosować złożone suplementy diety w tabletkach.

5. Sprawdzone suplementy diety dostępne bez recepty

kapsułki Piperinox

Suplementy diety z prawdziwego zdarzenia pozwalają schudnąć, a jednocześnie nie katować się skomplikowanymi i rygorystycznymi planami żywieniowymi. To spore ułatwienie i swoista “tajna broń” osób, które chcą pomóc sobie sprytnie redukować kilogramy. Czynnikiem mającym ogromny wpływ na sukces jest dobór odpowiedniego środka. Rynek jest pełen tabletek i kapsułek, ale tylko mała część jest faktycznie wartościowa.  

Co zatem warto wybrać? Warto zacząć od środka o nazwie Piperinox. Środek ten działa na organizm kompleksowo –  zmniejsza apetyt, poprawia metabolizm i wspomaga spalanie zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej . Wzrasta wydolność organizmu, podnosi się poziom energii, poprawia samopoczucie.

Jeśli Piperinox choćby minimalnie wesprzemy łagodną dietą i ruchem, jego działanie może być naprawdę spektakularne.

Co zrobić aby schudnąć z suplementem Piperinox?

Wystarczy brać jedną tabletkę dziennie. Stosowanie tego suplementu nie wymaga od nas poświęceń, a po osiągnięciu upragnionego efektu nie następuje efekt jojo. Przyznać jednak należy, że na skutki odchudzania się przy jego pomocy bez jednoczesnego stosowania diety i ćwiczeń przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Na pewno jednak poprawa trawienia i zmniejszenie apetytu nie pozostawią nas kompletnie rozczarowanych brakiem efektów.

Wybierając suplement, warto dokładnie przeanalizować skład proponowanych na rynku specyfików i poczytać opinie o nich. Piperinox zawiera w składzie wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego wzbogacone w chrom. Dzięki naturalnemu składowi, suplement nie powoduje szkodliwych skutków ubocznych.

Pisząc o suplementach warto dodać, że jakąkolwiek wybierzesz drogę do osiągnięcia upragnionej wagi, suplementacja jest zawsze dobrym pomysłem. Oczywiście jedynie przy użyciu środków, które tak jak Piperinox wspomagają procesy zachodzące naturalnie w organizmie. Odpowiednie suplementy są wręcz niezbędne, kiedy na brak efektów odchudzania wpływ ma wiek, czy tryb życia, który nie sprzyja dobremu trawieniu i prawidłowej gospodarce energetycznej organizmu. Mamy tu na myśli zwłaszcza siedzącą pracę.

6. Więcej snu

sen a odchudzanie

Za dodatkowe, zbędne kilogramy, często odpowiada nieprawidłowa gospodarka hormonalna. W wyniku niedostatecznej ilości snu wydziela się w naszym organizmie kortyzol, zwany hormonem stresu. To właśnie on zwiększa nasz apetyt na słodycze – zwłaszcza niezmiernie tuczącą czekoladę.

Najpierw więc postaraj się wysypiać, wtedy łatwiej będzie ci znaleźć sposób, jak szybko schudnąć bez diety.

7. Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

pożywne śniadanie

To stwierdzenie powtarzane jest do znudzenia, ale i tak na śniadanie zwykle chwytamy byle co, albo czekamy na prawdziwy wielki głód i objadamy się nadmiernie.

Tymczasem zaleca się zjedzenie śniadania do 30 minut po wstaniu z łóżka. Posiłek ten powinien być lekki, ale zarazem sycący – czyli obfity w produkty zbożowe.

Są one bogate w błonnik, który pęczniejąc w żołądku daje uczucie sytości na dłużej.

8. Kilka mniejszych posiłków, zamiast objadania się raz dziennie

mniejsze porcje posiłków na schudnięcie

Kiedy rano wstajesz z mocnym postanowieniem, że dziś masz głodówkę – nie łudź się. Zwykle po południu każdego z nas i tak dopada głód, a wtedy zjadamy dużo więcej, niż powinniśmy.

Organizm odkłada natomiast spożyte kalorie na wypadek kolejnego głodu. W przypadku niewielkich posiłków 4 – 5 razy dziennie, przez cały czas utrzymuje się uczucie sytości i nasze ciało nie ma powodu do robienia zapasów.
Jeśli połączymy to z regularnym przyjmowaniem dobrego suplementu diety, możemy spodziewać się rezultatów w postaci systematycznej utraty wagi aż do pożądanego poziomu – bez efektu jojo.

9. Mycie zębów zaraz po posiłku… to działa!

mycie zębów po jedzeniu

Ta prosta czynność, którą zwykle odkładamy na wieczór, daje naszemu organizmowi znak, że posiłek się skończył. Mycie zębów staje się rytuałem, który hamuje nasz apetyt na kilka następnych godzin.

Gdybyśmy nawet próbowali przekąsić mimo wszystko deserek, tuż po umyciu zębów po prostu nie będzie nam smakował.

10. Brak pokus w zasięgu wzroku

Co zrobić aby schudnąć, kiedy masz stale pełną lodówkę w zasięgu? Zwłaszcza wieczorem i nocą? Nie musisz decydować się na drakońską dietę, ale wypadałoby zrobić jeden krok w kierunku zdrowego odżywiania – nie kupuj przekąsek.

Zaopatruj lodówkę w zdrowe jedzenie i nie przesadzaj z wielkością zakupów.

Kupuj to, co niezbędne i nie rób zapasów lodów, słodyczy oraz innych produktów, które nic dobrego do twojej diety nie wnoszą.

Przy regularnym zażywaniu Piperinox ograniczy twój apetyt na słodycze i przekąski, więc nawet nie odczujesz zmiany w nawykach, kiedy przestaniesz sięgać po zapasy z lodówki

Czy można schudnąć bez diety? Spróbuj i przekonaj się na własnej skórze!

odchudzanie bez diety

Odchudzanie nie musi oznaczać głodówek, ani stosowania wymyślnych diet. Wystarczy odrobinę zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe i zastosować odpowiedni suplement diety, a utrata zbędnych kilogramów przestanie być celem nie do osiągnięcia. Co ważne – bez względu na wiek.

Nie da się ukryć, że z wiekiem jest to coraz trudniejsze i nie wystarcza samo odstawienie słodyczy, czy zmniejszenie wielkości porcji. Wtedy właśnie tym bardziej należy wprowadzić do naszej diety środki, które wspomogą organizm w walce z nadwagą.

Co zrobić, aby schudnąć skutecznie?

Efekt jojo jest prawdziwą zmorą osób mających problem z nadwagą. Pozbywamy się jej, a zbędne kilogramy i tak do nas wracają, często nawet w ilości większej, niż przed odchudzaniem.

Jak temu zapobiec? Tu znów z pomocą przychodzi nam właściwie skomponowany suplement diety. Piperinox przyjmowany regularnie po osiągnięciu wymarzonej wagi, pomaga utrzymać i utrwalić efekty odchudzania. Wprawdzie po zmianie nawyków żywieniowych łatwiej jest dbać o linię, ale organizm wciąż może potrzebować wspomagania przemiany materii.

Dzięki suplementacji zarówno podczas odchudzania, jak i po utracie wagi, możesz zapomnieć o efekcie jojo.

Bez diety bywa zdrowiej

Kiedy już wiesz, że można schudnąć bez drakońskiej diety i męczących ćwiczeń, pozostaje rozwiać ostatnią wątpliwość – czy to jest zdrowe?

Biorąc pod uwagę założenia niektórych „cudownych” planów żywieniowych, odchudzanie bez diety jest zdecydowanie zdrowsze niż z dietą niewłaściwie dobraną. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia, mogą być diety eliminacyjne, polegające na całkowitym wykluczeniu niektórych grup pokarmów.

Mimo absurdalności pomysłu odżywiania się wyłącznie tłuszczami, bądź samym białkiem, osoby zdeterminowane decydują się na odchudzanie z zastosowaniem tego typu diet. Nawet, jeśli im się udaje, organizm bardzo cierpi na braku zróżnicowania pokarmowego.

Skóra traci blask, włosy stają się matowe i zaczynają wypadać, bardziej kruche stają się również pozbawione minerałów paznokcie. Czy nie zdrowiej jeść wszystko, może jedynie w nieco mniejszych ilościach?  

Odchudzanie przy pomocy naturalnych składników w kapsułkach

suplementy diety w kapsułkach

Odchudzanie przy pomocy suplementów opartych na składnikach naturalnych wzbogaca dietę, a nie ją zubaża. Składniki zawarte w nich nie tylko wspomagają odchudzanie przez pobudzenie przemiany materii i ograniczenie apetytu. Regulują również ciśnienie tętnicze krwi, wpływają na zachowanie prawidłowego poziomu insuliny.

Rekomendowany przez nas Piperinox, będący jednocześnie naszym numerem jeden wśród suplementów wspomagających odchudzanie podnosi poziom energii, czerpanej z zapasów zgromadzonych w organizmie, dzięki czemu przez cały dzień po zażyciu czujemy się pełni wigoru.

Niestety nie można tego powiedzieć o osobach stosujących restrykcyjne diety odchudzające. Głodówka, lub nieprawidłowa dieta sprawia, że jesteśmy ospali i spada poziom naszej koncentracji. Ma to wpływ nie tylko na produktywność w pracy, ale również na bezpieczeństwo w przypadku prowadzenia samochodu, czy obsługi maszyn.

Wygląda na to, że odchudzanie bez diety, przy użyciu suplementu jest nie tylko możliwym, ale też całkiem rozsądnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Treść zabezpieczona!